Univerzitná kvapka krvi

Univerzitná kvapka krvi je významná aktivita, ktorá zdôrazňuje dôležitosť darovania krvi v akademickej komunite. Na UKF v Nitre ju organizovala Katedra ošetrovateľstva v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR- odberové centrum Nitra dňa 23.04.2024. Toto humanitárne podujatie bolo súčasťou programu Nitrianskych univerzitných dní. Akcia podporuje zdravotnícke zariadenia v ich neustálom boji s nedostatkom krvi, ale tiež vychováva mladú generáciu k hodnotám ako sú altruizmus a solidarita. Darovanie krvi je jednoduchý avšak významný spôsob, ako môže každý prispieť k záchrane životov a podpore zdravia v spoločnosti. Do výzvy darovať vzácnu tekutinu sa zapojilo 48 darcov z radov študentov a zamestnancov UKF v Nitre. Celkovo bolo zaevidovaných 48 darcov, z nich krv mohlo darovať 30 ľudí, 18 bolo z odberu vylúčených, z rôznych dôvodov. Potešujúca bola skutočnosť, že akcia oslovila až 27 prvodarcov, z nich darovať krv mohlo 15. Všetkým darcom srdečne ďakujeme za účasť. Na aktivite participovali študenti 1. ročníka študijného odboru Ošetrovateľstvo: Miroslav Kmeť, Antónia Kytková, Dominika Bírová.

Podujatie organizačne zabezpečili: PhDr. M. Líšková, PhD. a PhDr. E. Krištofová, PhD. z Katedry ošetrovateľstva