Zasadnutie Asociácie vysokoškolských vzdelávateľov v nelekárskych zdravotníckych vedách

Z dôvodu potreby diskusií vzdelávania sestier, pôrodných asistentiek a ďalších zdravotníckych pracovníkov sa na pôde FSVaZ UKF v Nitre uskutočnilo zasadnutie Asociácie vysokoškolských vzdelávateľov v nelekárskych zdravotníckych vedách (AVVNZV) v zastúpení zástupcov siedmych univerzít v rámci celého Slovenska. Významným hosťom bola prof. PhDr. Mgr. Monika Jankechová, PhD, MPH, riaditeľka Odboru zdravotníckeho vzdelávania MZ SR.

Predseda AVVNZV, prof. MUDr. Jaroslav Slaný, CSc., dekan FZaSP TU v Trnave v spolupráci s tajomníčkou asociácie, doc. PhDr. Bc. Beátou Frčovou, PhD., MPH, dekankou FZ SZU so sídlom v Banskej Bystrici vyzvali členov asociácie na zasadnutie pre potrebu diskusie najmä v oblasti súčasného stavu a trendov v pregraduálnom vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov nelekárskych študijných odboroch a programoch, a špeciálne k postgraduálnemu vzdelávaniu sestier. Zasadnutie prinieslo podnetnú diskusiu k týmto témam a konsenzus k potrebe ďalšej spolupráce v rámci všetkých vysokoškolských vzdelávateľov v nelekárskych zdravotníckych vedách v SR, najmä z dôvodu nedostatku zdravotníckych pracovníkov v systéme zdravotníctva. Ďalšie zasadnutie AVVNZV bude prebiehať na Fakulte zdravotníckych odborov PU v Prešove.

Foto: Stanislav Chovanec