Podpora rozvoja zdravotne-sociálnej starostlivosti na našej fakulte

Zdravotne-sociálna starostlivosť je dôležitým komponentom každej spoločnosti. Zohráva dôležitú úlohu v zabezpečovaní zdravia a kvality života jednotlivcov, zvlášť tých, ktorí sú starší alebo zdravotne znevýhodnení. V tejto oblasti máme záujem podporovať rozvoj študentov ošetrovateľstva v pregraduálnej forme štúdia a aj v špecializačnom vzdelávaní so zameraním na komunitu.

Vzájomná interdisciplinárna spolupráca s odborníkmi z praxe aj cez hranice našej republiky je aj v tejto oblasti nevyhnutná. Za týmto účelom sa dňa 15.11.2023 na pôde Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva UKF v Nitre sa uskutočnilo stretnutie pre podporu medzinárodných vzťahov v tejto oblasti ako aj pre výmenu skúseností vyplývajúcich priamo z praxe. Naše poďakovanie vyslovujeme PhDr. Janke Moravčíkovej, PhD., riaditeľke Zariadenia sociálnych služieb Nitra "VINIČKY", ktorá zdieľala skúsenosti a možnosti v starostlivosti o seniorov v našich podmienkach spolu s kolegyňou Mgr. Helenou Michálkovou, Ph.D. z ZSF JU v Českých Budejovíc a z Geriatrickej kliniky 1. Lekárskej fakulty UK v Prahe. Diskusia nás podmienila k novým myšlienkam smerujúcich k obohateniu vzdelávania našich študentov.